Nem bírták ki Wintermantelék: (ál)független kamujelöltek is indulnak az önkormányzati választáson Újpesten
Újpesten az önkormányzati választások közeledtével újra felütötte fejét egy ismerős probléma: az (ál)független kamujelöltek jelensége. Az elmúlt napokban kiderült, hogy Wintermantel Zsolt, a Fidesz jelöltje mögött álló, a Fideszhez erősen köthető csoport jelölteket indított a 2024. évi önkormányzati választáson, ezúttal – 2019-hez hasonlóan ismét – polgármesterjelöltet és képviselőket is. Ám a módszer, ahogyan ez megtörtént, és az ezzel kapcsolatos körülmények egyaránt aggodalomra adnak okot.
A napvilágra került információk szerint Wintermantel Zsolt, és a mögötte álló (ál)független kamujelöltekből álló csoport gyakorlatilag az utolsó pillanatban szervezte meg jelöltjeiket, sőt, az ajánlóívek leadási határideje előtt mindössze néhány órával kezdtek neki az ajánlások gyűjtésének. Ráadásul sokan közülük nem is Újpesten laknak, ami további kérdéseket vet fel a jelöltek valóságos helyi beágyazottságukkal kapcsolatban.
A leginkább aggasztó azonban az, hogy felmerült a gyanú, miszerint a Fidesz segítséget nyújtott Wintermantel Zsolt mögött álló csoportnak az ajánlások gyűjtésében. Ennek alapját az adhatja, hogy a Kubatov-lista alapján feltételezhetően bizonyos fideszes támogatók ajánlásait is felhasználták a jelöltek indulásához.
Fontos megemlíteni, hogy még a kis pártok is, mint például a Kétfarkú Kutya Párt és a Mi Hazánk Mozgalom, komoly szenvedés árán tudták csak összegyűjteni a szükséges számú ajánlást. Ezzel szemben a Wintermantel Zsolt mögött álló csoport gyakorlatilag az utolsó pillanatban vetette be jelöltjeit. Ez a tény csak tovább erősíti a Wintermantel-csoport körüli gyanúkat, és kiemeli az általuk alkalmazott módszerek kétségbeesettségét és lehetséges tisztességtelenségét a választási folyamatban.
Azonban a számok azt mutatják, hogy a Wintermantel féle gépezet sem működik túlságosan olajozottan, ugyanis az ajánlóívet felvevő rejtélyes jelöltek több mint fele nem tudott eljutni a nyilvántartásba vételig, így csupán egy (ál)független polgármesterjelöltet és három egyéni jelöltet tudtak összehozni.
Ez a helyzet azonban komolyan megkérdőjelezi a választási folyamat tisztaságát és átláthatóságát. Annak ellenére, hogy a törvények szerint az ajánlásoknál nem kell ellenőrizni az aláírások hitelességét, az ilyen gyors és furcsa módon összegyűjtött ajánlások megkérdőjelezik a demokratikus folyamatot és a választások integritását.
Wintermantel Zsolt mögött álló kamujelölt-csoport által állított jelöltek felbukkanása nem először fordul elő. Korábban is tapasztaltunk hasonló eseteket, például 2019-ben, amikor Horváth Imre polgármester-jelöltként indult, és hasonló gyorsasággal gyűjtötték az ajánlásokat egy olyan jelölőszervezet nevében, amelynek a megnevezése ugyanaz volt, mint az ellenzéki jelöltek mögött álló egyesület.
Ezek a körülmények kivizsgálást igényelnek, és felmerül a választási eljárásról szóló törvény esetleges megsértésének gyanúja mind a Fidesz, mind pedig Wintermantel Zsolt mögött álló csoport részéről. Mindenesetre fontos, hogy a választók tisztában legyenek a valóságos jelöltekkel, és ne engedjenek a megtévesztésnek.
A választóknak és az ellenzéki pártoknak fokozott figyelemmel kell kísérniük az eseményeket, és ragaszkodniuk kell a választási folyamat átláthatóságához és tisztaságához, hogy ne engedjenek a manipulációnak és az álhíreknek. A demokrácia érdekében elengedhetetlen, hogy a választási folyamat minden szakaszában szigorúan betartsák a törvényeket és a demokratikus normákat.
Elkèpesztő ès tūrhetetlen,hogy mire
kèpesek a bűnös hatalom vèdelmèben romlott erkölcsű emberek.
GYőzzön vègre a tisztessèg.