Elbúcsúztatták a régi Ikarusokat a 20E, 30/30A/230 vonaláról
A délelőtt szimbolikusan elbúcsúztatták a régi Ikarus buszokat a 20E, 30/30A/230 vonalakról a Keleti-pályaudvari végállomásnál, ugyanis ahogy az Újpesti Hírmondó korábban már beszámolt róla, ma járnak utoljára a fent említett vonalakon ezek a több, mint 30 esztendős közlekedési eszközök.
A rendezvényen Karácsony Gergely főpolgármester, Bősz Anett főpolgármester-helyettesen kívül részt vett kerületünk polgármestere, Déri Tibor, valamint a XIII. kerület alpolgármestere, Puchner Gábor is. Déri Tibor polgármester posztjában azt írta: „Vége az elavult Ikarusok idejének. Már régen. De most végre eljutottunk ide. Értem a nosztalgiát. Ne higgyék, hogy bennem nincs ilyen érzés! Ugyanakkor nem ragadhatunk meg ott, hogy a város egy élő közlekedési múzeum legyen” – folytatta.




