A DK megszüntetné Rogán minisztériumát

politika

Magyarország eddig soha nem látott helyzetbe került azzal, hogy Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője, felkerült az Egyesült Államok szankciós listájára. Az Orbán-kormány egyik legfontosabb politikusa ellen az a gyanú merült fel, hogy aktívan részt vesz a rendszer korrupciós gépezetének működtetésében. A helyzet különösen aggasztó, hiszen Rogán minisztériuma nem csupán a miniszterelnöki kommunikációért felel, hanem a magyar titkosszolgálatokat és az állami koncessziók, például a kaszinók működését is felügyeli.

A Demokratikus Koalíció (DK) szerint egy korrupcióval gyanúsított politikus nem maradhat a magyar állam legbizalmasabb területeinek irányításában. A párt ezért törvényjavaslatot nyújt be az Országgyűlés elé, amely a Miniszterelnöki Kabinetiroda megszüntetését célozza. A DK szerint Rogán Antal jelenléte a titkosszolgálatok élén nemcsak a magyar államtitkok biztonságát veszélyezteti, hanem az ország külpolitikai érdekeit is aláássa.

A párt érvelése szerint a magyar közvagyon sem lehet biztonságban, amíg egy olyan politikus dönthet az állami koncessziókról, akit korrupcióval vádolnak. A DK szociáldemokrata képviselői kijelentették, nem engedik, hogy Rogán Antal zavartalanul folytassa a „hazaáruló és közpénztolvaj Orbán-rendszer” működtetését. A párt szerint a kabinetminiszter pozíciója és hatalmi koncentrációja a jelenlegi politikai helyzetben vállalhatatlan kockázatot jelent Magyarország számára.

A DK azzal érvel, hogy Magyarország nem engedheti meg magának, hogy egy szövetséges ország által szankcionált politikus vezesse a legfontosabb állami intézményeket. Vajon a javaslat megkapja-e a kellő támogatást az Országgyűlésben, vagy a Fidesz ismét védelmébe veszi Rogán Antalt? A kérdés természetesen költői…

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük