Autópálya

Jövőre már csak matricával használhatjuk az M0-s északi és keleti szakaszát is

Közlekedés pénz

Az Építési és Közlekedési Minisztérium 2024-től változtatna az útdíjak szabályain, ennek tervezete felkerült a kormány honlapjára. Úgy számol a minisztérium, hogy évente 150,7 milliárd forint pluszbevétel jönne így be, írja a HVG.

A tervezet szerint kibővül a díjköteles útszakaszok listája. Ez az észak- és kelet-pestieket is érinti, hiszen az eddig ingyenes M0-s szakasz is fizetőssé válik az M3-as és az M4-es között, vagyis Rákospalota és Vecsés között, így a XV., XVI. és XVII. kerületieknek figyelni kell arra, hogy legyen autópálya matricájuk, ha az M0-st használják.

Az M0-s autóút M1 és M5, valamint M4 és M3 közötti szakasza, ezzel a teljes út díjköteles lesz.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük