Szijjártó Péter: Magyarország a legbiztonságosabb hely a kelet-nyugati együttműködés szempontjából

gazdaság Külföld

Magyarország a legbiztonságosabb helyszín Európában a kelet-nyugati együttműködés számára – hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Kínai Nemzetközi Ellátási Lánc Kiállításon Pekingben. A tárcavezető szerint a gazdasági semlegességi stratégia, amely történelmi, gazdasági és földrajzi tényezőkön alapul, már eddig is jelentős előnyöket hozott az országnak, és a jövőben még többet fog.

Szijjártó beszédében kitért a magyar-kínai kapcsolatok hetvenöt éves fejlődésére, amelyet kölcsönösen előnyösnek nevezett. Hangsúlyozta, hogy a globális kihívások, például az ellátási láncok megszakadása, a geopolitikai feszültségek és az energiaköltségek emelkedése közepette az együttműködés biztos alapot nyújt a gazdasági növekedéshez.

A miniszter elmondta, hogy Magyarország földrajzi helyzete és történelmi tapasztalatai különösen indokolják a gazdasági semlegesség politikáját, amely összhangban áll a kínai „Egy övezet, egy út” kezdeményezéssel. A közép-európai ország stratégiai célja, hogy a befektetések vonzására, a képzett munkaerőre és a világgazdasági integrációra építve tovább erősítse helyét a globális gazdaságban.

Szijjártó Péter kiemelte a Kínából érkező gigaberuházások jelentőségét, mint például a CATL elektromosakkumulátor-gyár és a BYD autógyár. Ezek a projektek nemcsak a legmodernebb technológiát hozzák Magyarországra, hanem jelentős munkahelyeket is teremtenek, növelik az innováció szintjét és hozzájárulnak a gazdasági stabilitáshoz. Magyarország ma már Európa vezető célpontja a kínai befektetéseknek, a tavalyi évben ezek 44 százaléka az országba irányult.

A külügyminiszter aggodalmát fejezte ki a világ blokkosodási tendenciái miatt, amelyek ellentétesek Magyarország nemzeti érdekeivel. A kormány ehelyett a kapcsolatok erősítését és a kölcsönös előnyökön alapuló együttműködést szorgalmazza Kelet és Nyugat között. Magyarország célja, hogy továbbra is stabil kapcsolati pontként szolgáljon, hozzájárulva a gazdasági fejlődéshez és a globális ellátási láncok hatékonyabb működéséhez.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük