A Mi Hazánk a vendégmunkások beáramlásának teljes leállítását követeli

gazdaság közélet

A vendégmunkások Magyarországra érkezésének megtiltását sürgette szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Lantos János, a Mi Hazánk Mozgalom munkaügyi kabinetjének vezetője. A politikus szerint a kormányzat továbbra sem tett érdemi lépéseket az ügyben, annak ellenére, hogy korábban a Tisza Párt egyes politikusai is a vendégmunkások foglalkoztatásának visszaszorítását ígérték.

Lantos János azt állította, hogy továbbra is érkeznek újabb vendégmunkás-csoportok multinacionális vállalatokhoz, miközben egyes helyeken magyar munkavállalók elbocsátásáról lehet hallani. Véleménye szerint fennáll annak a veszélye, hogy a kormány végül nem korlátozza érdemben a külföldi munkaerő alkalmazását, és a gazdasági szereplők érdekei felülírják a magyar dolgozók szempontjait.

A Mi Hazánk gyökeres gazdaságpolitikai és munkaerőpiaci fordulatot sürget. A párt szerint a multinacionális vállalatok helyett a hazai kis- és középvállalkozások támogatására kellene helyezni a hangsúlyt, ezzel ösztönözve a munkahelyteremtést és elősegítve a külföldön dolgozó magyarok hazatérését.

A sajtótájékoztatón elhangzott az is, hogy a párt álláspontja szerint kárpótolni kellene azokat a munkavállalókat, akiket korábban azért bocsátottak el, hogy helyükre vendégmunkásokat alkalmazzanak. Lantos János úgy vélekedett, hogy egy következetesen végrehajtott kormányzati intézkedéssorozat révén akár egy parlamenti ciklus alatt is jelentősen csökkenthető lenne a Magyarországon dolgozó vendégmunkások száma.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük