Visszakaphatja egyházi státuszát az Iványi-féle Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség

vallás

Informális egyeztetést folytattam Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel, aki megígérte: a kormány támogatni fogja, hogy a MET visszakapja eredeti egyházi státuszát – idézi a Népszava Iványi Gábor szavait, aki a lapnak megerősítette: „Ehhez nem szükséges módosítani az egyházi törvényt, a státusz rendezése a jelenlegi jogszabályi környezetben is megoldható.”

Tavaly októberben Iványi Gáborék újra kezdeményezték a bejegyzett egyházi státuszt. Az Iványi Gábor vezetése alatt álló közösség szerint ők teljesítették a törvényi feltételeket, szerintük így jogosultak az egyházi státuszhoz kapcsolódó kiegészítő állami támogatásra. A lelkész szeretné, ha ugyancsak ősztől legalább néhány vidéki – hátrányos helyzetű térségben működő – iskolájukat is visszakapnák az államtól.

Az Iványi Gábor vezetése alatt álló MET-et a magyar állam 2011-ben fosztotta meg egyházi státuszától, amit 2013-ban kaptak vissza egy per végén. Az ítélet szerint az államnak visszamenőlegesen is ki kellett volna fizetnie azt a pénzt, amit a MET akkor kapott volna, ha megmarad az egyházi besorolása.

A hajléktalanszállókat, idősotthonokat, iskolákat működtető MET és hozzá tartozó Oltalom Karitatív Egyesület helyzete azóta sem rendeződött, a kormányhivatal be akarta záratni a hajléktalanszállóikat. A NAV elkezdte inkasszálni a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség, az Oltalom Karitatív Egyesület és a Wesley János Lelkészképző Főiskola valamennyi intézményi bankszámláját.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük