Újabb újpesti iskola újul meg: energetikai korszerűsítés indult a Karinthyban

Újpest

Folytatódnak az energetikai korszerűsítések Újpest önkormányzati intézményeiben. Ezúttal a Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola épületénél kezdődtek hőszigetelési munkálatok – erről számolt be közösségi oldalán Trippon Norbert.

A polgármester videós bejelentkezésében kiemelte: a kerület lépésről lépésre halad az intézmények energetikai fejlesztésével, és a mostani beruházás sem az utolsó a sorban. Korábban a Virág Óvodánál indult hasonló korszerűsítés.

A fejlesztések célja kettős: egyrészt csökkenteni az intézmények fenntartási és energiaköltségeit, másrészt komfortosabb környezetet biztosítani az ott dolgozók és a gyermekek számára. A hőszigetelési munkálatok hosszabb távon az épületek energiahatékonyságát és fenntarthatóbb működését is javíthatják.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük