Új növények a Tél utcában – Vigyázzunk rájuk együtt!
Tegnap délelőtt új lakók érkeztek a Tél utcai osztósávba: frissen elültetett növényekkel gazdagodott a környezet. Modroczky Kitti, a körzet lelkes önkormányzati képviselője osztotta meg a hírt, aki nemcsak a telepítésről számolt be, hanem egy kedves kéréssel is fordult az újpestiekhez.
„Kérlek, az átkeléshez a kijelölt gyalogos-átkelőhelyeket használd, ne a növényeken keresztül közlekedj!” – írta felhívásában. Kiemelte, hogy a közös odafigyelés nemcsak a növények túlélését segíti, hanem a biodiverzitás megőrzését is. Az új növények fotoszintézise hozzájárulhat a szén-dioxid koncentráció csökkentéséhez, így a levegő minőségének javításához is.
Ez az egyszerű, de fontos kérés emlékeztet minket arra, hogy az apró figyelmességek is sokat számítanak, ha szebbé, zöldebbé szeretnénk tenni környezetünket. Vigyázzunk rájuk, hiszen közös erővel nemcsak Újpest, de a bolygónk is hálás lesz érte!