A múlt év végére 9,7 millió alá csökkent Magyarország lakosságának száma
Az előzetes adatok szerint 2022 decemberében 7366 gyermek született, és 11 940-en haltak meg. 2022-ben a születések száma 5,0, a halálozásoké 13, a házasságkötéseké pedig 11 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest – tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-t.
2022 decemberében 7366 gyermek született, amely 0,5 százalékkal, 34 újszülöttel több az egy évvel korábbinál – írták.
Hozzátették: 11 940-en haltak meg, 28 százalékkal, 4542-vel kevesebben, mint 2021 decemberében.
A KSH szerint a jelentős csökkenés oka a koronavírus-járvány negyedik hullámának 2021 decemberi magas bázisértéke.
A járvány előtti utolsó év, 2019 azonos időszakához képest 6,5 százalékkal, 730 fővel többen haltak meg.
A természetes fogyás a 2021 decemberi 9150-nel szemben 4574 volt.
Közölték azt is, hogy 2798 pár kötött házasságot, ez 36 százalékkal, 1560-nal kevesebb a 2021 decemberinél.
Mint írták, 2022-ben 88 400 gyermek jött világra, 5,0 százalékkal, 4639-cel kevesebb, mint az előző évben. Január-áprilisban 11, augusztus-novemberben 7,6 százalékkal csökkent, míg május-júliusban 4,1, decemberben pedig 0,5 százalékkal nőtt a születések száma 2021 azonos időszakához viszonyítva.
A teljes termékenységi arányszám egy nőre becsült értéke 1,52 volt a 2021. évi 1,59-hoz képest – tájékoztatott a KSH.
Tavaly 135 700-an haltak meg, 13 százalékkal, 19 921-gyel kevesebben, mint az előző évben. A halálozások száma januárban 4,5, március-júniusban 21, szeptember-decemberben pedig 18 százalékkal csökkent, míg februárban 4,9, július-augusztusban 6,2 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Megjegyezték, hogy a születések száma a halálozásokénál kisebb mértékben csökkent, ennek következtében a természetes fogyás 47 300 fő volt, ami 24 százalékkal alacsonyabb az előző év 62 582 fős értékénél.




