Zajvédelmet kér Káposztásmegyernek Déri Tibor: levelek mentek a MÁV-hoz és a Magyar Közúthoz

Újpest

Káposztásmegyer zajterhelésének csökkentése érdekében hivatalos levélben fordult a MÁV Zrt. és a Magyar Közút Nonprofit Zrt. vezetéséhez Déri Tibor, aki a városrész önkormányzati képviselőjeként a lakossági panaszok nyomán kezdeményezte az egyeztetések megindítását.

A politikus közösségi oldalán arról számolt be, hogy az elmúlt időszakban egyre több megkeresés érkezett hozzá a környéken élőktől, akik a vasúti és közúti forgalom növekedéséből fakadó zajhatásokat kifogásolják. A panaszok nem általános városi zajról szólnak, hanem jól beazonosítható, több ponton erősödő terhelésről.

A 70-es vasútvonal mentén élők elsősorban a tehervonatok forgalmát érzik problémásnak. A beszámolók szerint a korszerű személyszállító szerelvények – például a Stadler FLIRT motorvonatok – nem jelentenek számottevő zavaró tényezőt, ugyanakkor a hosszú és nehéz tehervonatok áthaladása jelentős zajterheléssel jár. Ez különösen a Külső-Szilágyi út mentén található tízemeletes lakóházakban élők mindennapjait érinti.

A városrész más pontjain a közúti forgalom növekedése okoz hasonló problémákat. Káposztásmegyer északi részén, főként a kertvárosias övezetekben az M0 autóút és az M2 autóút forgalma miatt nőtt meg a zajterhelés. A nyugati oldalon ehhez társul az M0 forgalma, valamint a Megyeri híd dilatációjából származó, ismétlődő, impulzív hanghatás, amely a lakossági visszajelzések szerint hajnaltól késő estig folyamatosan érzékelhető.

Déri Tibor a megkeresések alapján úgy látja, hogy a zajterhelés több helyen is meghaladja a hosszabb távon elfogadható mértéket, ezért kezdeményezte a szakmai egyeztetések elindítását az érintett állami szereplőkkel. A levelekben azt kérte, hogy vizsgálják meg a zajcsökkentés lehetséges eszközeit, beleértve zajvédő falak létesítését, valamint egyéb műszaki megoldások alkalmazását.

A kezdeményezés célja, hogy a megnövekedett vasúti és közúti forgalom mellett is biztosítható legyen a városrész élhetősége, és a lakók mindennapjait ne terhelje tartósan a jelenlegihez hasonló mértékű zaj.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük