Népszava: Egy hónap alatt megduplázódott a tankerületek adóssága

A februári 1,6 milliárd forintról márciusra több mint duplájára, 3,5 milliárd forintra nőtt a tankerületi központok lejárt tartozásállománya – írja a Népszava a Magyar Államkincstár adatai alapján.  Februárban még nem volt adóssága, így új résztvevő az adósok között az Észak-Budapesti Tankerületi Központ, ők márciusban már 197 millió forinttal tartoztak, illetve a Gyulai Tankerületi Központ, amelynek márciusban már […]

Olvass tovább

Közel kétmilliárdos adósságot halmozott fel a tankerületek csaknem fele januárra

A Magyar Államkincstár kimutatása szerint 60-ból 26 tankerületi központnak összesen 1880 millió forint adóssága keletkezett januárra, és februárra is csak kicsit javult a helyzet. A Népszava cikke szerint hiába adott a kormány tavaly év végén 1,8 milliárd forintot a tankerületi központok adósságállományának rendezésére, decemberről januárra a 60 tankerületi központból 26 összesen 1,88 milliárd forint lejárt tartozást […]

Olvass tovább