Elegük lett a kormányból, a köztisztviselők is besokalltak

közélet

A tanárok, orvosok után a köztisztviselők, közalkalmazottak is úgy vélik, az elit fittyet hány rájuk, követeléseikre. Az rtl.hu-nak a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke azt mondta, a „közigazgatási elit” ellenérdekelt abban, hogy tisztességes bért kapjanak a terület dolgozói, akik viszont már túl vannak a tűréshatáron. Nagyon fáznak, nagyon elegük van abból, hogy nincsenek megbecsülve, hiába dolgoznak, a fizetésük nem nő.

Aki teheti, az menekül. (…) A létszámok borzasztóak. Harminc százalékos létszámcsökkenés van, nemcsak a pedagógusoknál hiányoznak emberek, hanem a közszféra minden ágazatában.

A maradók többet dolgoznak, kevesebbért, sokkal nagyobb felelősség hárul rájuk – így foglalta össze a helyzetet Boros Péterné (kiemelt képünkön).

Az MKKSZ elnöke közölte, most mérik fel, hogy ki, mit vállalna azért, hogy nyomást gyakoroljanak a kormányra, azt tudja mindenki, csak így tudnak eredményesen tárgyalni. Az biztos, hogy csatlakozni fognak mindenkihez, aki elégedetlen, a tanárokhoz, az orvosokhoz és a többi szektorhoz.

Hogy pontosan hogyan, azt még meglátjuk, most alakítjuk ki erről az álláspontunk. A sztrájktörvény sajnos olyan, amilyen, de kreatívak vagyunk, és ki fogjuk tudni alakítani a nyomásgyakorlás megfelelő módját, mert rendkívül elkeseredettek az emberek.

A szakszervezeti vezető szerint sokaknak akkor „nyílt ki a szemük”, amikor megkapták januári fizetésüket, szembesültek azzal, hogy az infláció miatt már ezerkétszáz forintos kenyeret már nem tudják megvenni 140-190 ezer forintos fizetésből.

Kizárólag a minimálbér és a garantált bérminimum emelésének a hatását érzékeljük a mostani fizetésben. Ez a kereset a diplomás emberek esetében is ugyanennyi.

Az összes életpályamodellt agyonvágta, hogy a kormány már régóta csak a minimálbért és a garantált bérminimumot emeli. 25 százalékos, inflációkövető béremelést szeretnének. A kormány elismerte, jogos az igény, de nincs fedezet rá, miközben nagy feszültséget okoz, hogy akik felelősek azért, hogy a területi közigazgatásban dolgozók keresetét növeljék, ellenérdekeltté váltak ebben. A szakszervezeti vezető szerint a dolgozók tömegesen mennek táppénzre, távmunkára, mert nem akarnak megfagyni az irodában, a kormány 18 fokos szabálya előtt senki nem nézte meg ugyanis, hogy a fűtőberendezések alkalmasak-e a annak betartására.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük