Fideszes fórum Újpesten: Brüsszel és a Tisza Párt ellen, békét és rezsicsökkentést ígérve
Zsigmond Barna Pál, a Fidesz várható jelöltje Budapest 12. választókerületében, rövid, de határozott hangvételű bejegyzésben számolt be az Újpesten tartott fórumról. A Sector Bistroban rendezett esemény vendége Palkovics László volt.
Zsigmond posztjában egyértelműen szembeállította a kormánypártot és a Tisza Párt által képviselt alternatívát. Mint írta: nem kérnek a „Brüsszel által diktált Tisza-programból”, és több ponton is kifejtette a Fidesz álláspontját. Szerinte a Tisza Párt adót emelne, míg a kormány Európa legnagyobb családi adócsökkentését hajtja végre; a Tisza bérlakásokat ígér, míg a Fidesz otthonteremtést biztosít a magyar családoknak. A migráció és az orosz–ukrán háború kérdésében is egyértelmű üzeneteket fogalmazott meg: miközben a Tisza szerintük rábólintana a migrációs paktumra és Ukrajnát támogatná, a kormánypárt a határ védelmét, a békét és a rezsicsökkentés megőrzését hangsúlyozza.
A fórum a Fidesz budapesti kampányának egyik állomása volt, ahol a résztvevők a kormány politikájának folytatása mellett érveltek, és elutasították az ellenzéki pártok programját.




