Ausztriai edzőtáborral és öt felkészülési mérkőzéssel készül az Újpest
Kialakult az Újpest FC nyári felkészülési programja. A lila-fehérek június 15-én kezdik meg a közös munkát, a felkészülés során pedig összesen öt edzőmérkőzés vár a csapatra a július 25-i bajnoki rajtig.
Szélesi Zoltán együttese elsőként június 20-án lép pályára, amikor a Cegléd lesz az ellenfél. A hónap végén az újpestiek Ausztriába, Bad Loipersdorfba utaznak edzőtáborba, ahol másfél hetet töltenek. Az ausztriai tartózkodás alatt két nemzetközi felkészülési találkozót is játszanak: a román élvonalban szereplő Universitatea Cluj, valamint az osztrák Bundesliga-csapat TSV Hartberg lesz az ellenfél.
A felkészülés hajrájában további két mérkőzés szerepel a programban. Két héttel a szezonnyitó előtt a másodosztályú Diósgyőri VTK ellen lépnek pályára a lilák, majd egy héttel később a boszniai FK Radnik Bijeljina lesz az utolsó felkészülési ellenfél.
Az Újpest számára a nyári időszak nemcsak a fizikai és taktikai felkészülésről szól, hanem az új szakmai stáb elképzeléseinek elsajátításáról és a keret formába hozásáról is. A tervek szerint öt mérkőzés áll majd rendelkezésre ahhoz, hogy a csapat megfelelő állapotban várja a július 25-én rajtoló új bajnoki idényt.




