Elveszi a Magyar Orvosi Kamara jogait a Belügyminisztérium
Törvényjavaslatot nyújtott be a Belügyminisztérium az egészségügyben működő szakmai kamarákról szóló és az egészségügyről szóló törvényhez és sürgős tárgyalást kér az Országgyűléstől – olvasható a minisztérium hétfői közleményében. Azt írják, hogy a biztonságos egészségügyi ellátáshoz való jog alkotmányos alapjog, amit a Magyar Orvosi Kamara veszélyeztet akkor, amikor „nyomást gyakorol az orvosokra, hogy ne írják alá az ügyeleti szerződéseket”.
A Belügyminisztérium szerint a Magyar Orvosi Kamara visszaél a hatalmával, az etikai eljárásokat kilátásba helyező fenyegetése pedig elvtelen és elfogadhatatlan. A minisztérium szerint a MOK egyetlen orvost sem fenyegethet a Kamarából való kizárással, a közlemény szerint ez a magatartás visszaélésszerű és “veszélybe sodorja a betegek biztonságos ellátáshoz való alapjogát, ami erkölcstelen”. Azzal, hogy a Kamara az új ügyeleti rendszer működését akadályozza és ezzel az egészségügyi ellátást veszélyezteti, megszegi demokratikus köztestületi jellegének alapvető szabályát, semmibe veszi saját céljait” – olvasható a közleményben.
A Belügyminisztérium törvényjavaslata a hatalommal való visszaélés lehetőségének és az orvosi kamarai tagság kötelezettségének megszüntetését, valamint a folyamatban lévő etikai eljárások Egészségügyi Tudományos Tanácshoz történő áthelyezését célozza.
– írták.





2 thoughts on “Elveszi a Magyar Orvosi Kamara jogait a Belügyminisztérium”