Rosszul lett egy utas a brüsszeli repülőjáraton, Ursula von der Leyen látta el

Külföld

Elsősegélyt nyújtott Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke egy utastársának, miután az rosszul lett a Zürichből Brüsszelbe tartó repülőjáraton – írja a Politico. A hírt Arianna Podesta, az Európai Bizottság egyik szóvivője is megerősítette.

Von der Leyen a hét elején Rio de Janeiroban megrendezett G20-csúcsról tartott Brüsszelbe. Az út egy pontján a járat személyzete a hangosbemondón megkérdezte, van-e orvos a fedélzeten – az orvosi végzettséggel is rendelkező von der Leyen ekkor jelentkezett és egészen a landolásig az utas mellett maradt.

Von der Leyen 1987-ben, közgazdasági tanulmányai után végezte el a hannoveri orvosi egyetemet. Politikai karrierje előtt praktizált is orvosként, PhD-fokozatát 1991-ben szerezte meg.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük