Meghosszabbították babaváró hitel visszafizetési moratóriumát
További haladékot kapnak azok a Babaváró-hitelesek, akik még nem teljesítették a gyermekvállalási feltételt, miután a kormány meghosszabbította a határidőt. Emellett az év végéig változatlanul érvényben marad a Diákhitel 1 kamatstopja is az arra jogosult szerződések esetében.
A kormány a határidő lejárta előtt módosította a Babaváró támogatásról és a hallgatói hitelrendszerről szóló rendeleteket – írja a 24.hu. A Magyar Közlönyben megjelent döntés értelmében meghosszabbították a Babaváró hitel gyermekvállalási feltételének teljesítésére vonatkozó határidőt. A korábban 2026. július 1-jén lejáró határidő 2026. november 1-jéig tolódik ki. A módosítás már hatályba is lépett, így az érintett pároknak egyelőre nem kell megfizetniük a büntetőkamatot. A változás csaknem 24 700 családnak jelent átmeneti könnyebbséget.
A kormány a hallgatói hitelrendszer szabályait is módosította, hogy ne emelkedjen a szabad felhasználású Diákhitel 1 kamata. Ennek megfelelően a 2024. december 31-én fennálló szerződésekre vonatkozó kamatstopot 2026. december 31-ig meghosszabbították. A 2024 vége előtt megkötött Diákhitel 1 szerződések kamata így továbbra is 7,99 százalék marad. Az új, 2025-től kötött szabad felhasználású diákhitel-szerződésekre ugyanakkor már magasabb kamat vonatkozik.




