Keddtől már csak kötelező biztosítással használhatók az e-rollerek

Közlekedés

Keddtől fogva már kizárólag kötelező biztosítással lehet e-rollerezni, hívja fel a figyelmet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) közleménye.

A roller használója felel azért, hogy az adott jármű rendelkezik-e kgfb-vel. Közúti ellenőrzés során neki kell bizonyítania a biztosítás meglétét a biztosítótól kapott – akár papíralapú, akár elektronikus – igazolással, mert a személy- és haszongépkocsikkal szemben, megfelelő egyedi azonosító hiányában, ezekről a járművekről nincsen központi biztosítási nyilvántartás. Ha béreljük a rollert, akkor a biztosítást a bérbeadó cég köti meg, de elvileg ebben az esetben is az ügyfél felelőssége, hogy a kölcsönzés megkezdése előtt meggyőződjön a kötelező meglétéről.

Az e-rollerekre a járművek tömege és tervezett sebessége függvényében kell biztosítást kötni: 14 km/óra tervezett sebesség felett a 25 kilogrammnál nehezebb rollerek az érintettek, 25 km/óra tervezett sebesség felett viszont tömegtől függetlenül mindegyik. Egyelőre azonban az sem tisztázott, hogy a hatóságok a helyszínen hogyan állapítják majd meg, hogy az adott járműnek mi a tervezett sebessége.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük