Válasz Online: Minimum 36 luxusingatlan-projekt gazdagítja Orbán Ráhelt és Tiborcz Istvánt

közélet

Közel 30 milliárd forintos vissza nem térítendő állami támogatás, bő 133 milliárdnyi kormányzati befektetés, csaknem 29 milliárd forint kedvezményes MFB-kölcsön és 151 milliárdnyi „baráti” hitel segítségével repült az Orbán–Tiborcz házaspár a szállodai, irodaházas szektor élére – derült ki a Válasz Online hétfőn publikált összesítéséből.

Az összesítést az tette lehetővé, hogy az elmúlt hónapokban több, a miniszterelnök lányához és a férjéhez köthető üzleti érdekeltség is napvilágra került, melyekről eddig nem lehetett tudni. Nagy áttörést jelentett, hogy a Direkt36 januárban a működő magántőkealapok mintegy ötödének, összesen 26-nak a tényleges tulajdonosát megtalálta egy olyan állami adatbázisban, amelyet az adóhatóság kezel. A befektetők személyazonosságának elleplezésére kiválóan alkalmas magántőkealapokat az utóbbi években a NER-közeli elit az offshore cégekhez hasonlóan a pénzmozgások elrejtésére használja.

A Válasz Online az azóta törölt adatbázis és az elmúlt hónapokban azonosítható tranzakciók alapján megállapította, nem kevesebb mint 36 megkezdett/befejezett/átvett luxusingatlan-projekt sorolható az Orbán–Tiborcz-kör érdekeltségébe

És ez csak a szigorúan vett luxuskategóriát jelenti, a 36 luxusprojekthez hozzáadódnak a lap által nem is listázott, „nem eléggé prémium” ingatlanok, mint a nemrég eladott Lifestyle Hotel Mátra vagy a szintén két ausztriai síszálloda.

Orbán Viktor legszűkebb családja olyan több tízmilliárdos ékkövekkel büszkélkedhet (vagyis pont hogy titkolózhat), mint

  • a budapesti Vörösmarty tér közelében lévő Hotel Dorothea 35 ezer négyzetméter alapterületű ingatlanegyüttese;
  • a Dorotheával szinte szomszédos D8 Hotel;
  • a Lánchídnál lévő Sofitel Budapest;
  • a Szabadság tér sarkán álló 50 szobás, ötcsillagos szálló Verno House (volt Iberostar);
  • vagy ha a Belvárost elhagyjuk, akkor Zuglóban a Dürer Kert egykori helyén épülő Dürer Park;
  • az Andrássy úti egykori MÁV-épületegyüttes;
  • a Hotel Gellért;
  • vidéken pedig a Balaton-partot kisajátító szántódi BalaLand;
  • a galyatetői Grand Hotel;
  • de az Orbán–Tiborcz-kör tulajdonában található egy külföldi hotel is, a spanyolországi Costa del Solon lévő 84 szobás, négycsillagos Hotel Atrio del Mar.

A teljes, támogatásokat és hiteleket is áttekintő listát itt nézheti végig. A Válasz Online cikke egyébként nem zárja ki, hogy a jövőben egyéb projektek esetében is kiderül, hogy eddig strómanok takarták el a miniszterelnök családját, és azt sem, hogy olyan óriásberuházások is visszaszállhatnak majd vissza közvetlenül Tiborczékra, mint az egykor általuk futtatott Club Aliga.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük