Dobrev Klára: a szociáldemokrata-zöld koalíció biztos pont az ellenzéki oldalon
A szociáldemokrata-zöld koalíció biztos pont, az egyetlen olyan erő az ellenzéki oldalon, mely mindenütt ott van az országban, és nem csupán le akarja váltani Orbán Viktor rendszerét, de azt is tudja, mit fog utána csinálni – jelentette ki a Dobrev Klára, a DK-MSZP-Párbeszéd európai parlamenti (EP-) listavezetője az ellenzéki összefogás hétfői kampányrendezvényén, Egerben.
Az MTI beszámolója szerint a politikus azt mondta: 2022-ben nem az ellenzéki összefogás bukott meg, csak az önfeladás vallott kudarcot, és az, hogy az ellenzéki egységbe hagytak éket verni. Ám a Demokratikus Koalíció, a Magyar Szocialista Párt és a Párbeszéd az elmúlt években egyszer sem adta fel a küzdelmet Orbán Viktorral és a Fidesszel szemben. Koalíciójuk ma már olyan erős politikai közösség, mely nélkül nem lehet az Orbán-rendszert leváltani. Aki ezt nem érti meg, az a jelenlegi hatalmat támogatja – tette hozzá, majd úgy fogalmazott:
Nem kalandorok, politikai celebek vagyunk, hanem megbízható baloldali erő, mely tisztességes, igazságos, európai Magyarországot akar, és készen áll a kormányzásra.
Ehhez megvannak a támogatók is, bár nem ők a leghangosabbak, de ők azok a milliók, akik összeszorított foggal tűrnek minden nap. Ezek azok az emberek, akiket a baloldali politikának képviselnie kell, akiket soha többé nem hagyhatnak cserben – mondta Dobev Klára.
Úgy vélekedett: a jelenlegi kormány bukása hamarabb eljöhet, mint sokan gondolnák, miután soha nem látott, talán csak a rendszerváltás időszakával összehasonlítható megélhetési válságba sodorta az országot. Nincs megfelelő egészségügyi ellátás, tönkrement az oktatás, vízgazdálkodás, műemlékvédelem, szociális szféra. Alig van ágazat, ami még működik – jelentette ki.
Utolértük Európát, ám csak az árakban. Közben pedig a miniszterelnök „legfontosabb szövetségeseinknek üzent hadat”, és kiszolgálja a putyini háborús agressziót – hangoztatta.




