A kormány a családokat szeretné erősíteni a nemzeti konzultációval
A kulturális és innovációs miniszter, Hankó Balázs, a TV2 Mokka című műsorában pénteken kiemelte: a kormány célja, hogy a magyar családokat támogassa, és a migráció helyett a hazai családok megerősítését tegye az ország fejlődésének középpontjába. A miniszter szerint a családpolitikai intézkedések folytatása és a nemzeti konzultáció segítségével szeretnék a magyarok támogatását elnyerni.
2010 óta a kormány mintegy harminc intézkedéssel támogatta a családokat, ezek közül is kiemelkedik a családi adókedvezmény, amelynek köszönhetően az elmúlt években 3600 milliárd forint maradt a magyar családoknál. Az adókedvezmény összegének emelését két lépcsőben tervezik: 2025 nyarán és 2026 elején. Hankó elmondása szerint a változások révén 2026-ra a háromgyermekes családok adókedvezménye százezerről kétszázezer forintra emelkedne.
A miniszter hangsúlyozta, hogy a kormány az idősek anyagi biztonságának fenntartására is figyelmet fordít, ennek részeként megőrzi a 13. havi nyugdíjat. Szerinte Brüsszel és az általa „brüsszelitáknak” nevezett hazai szereplők ezzel ellentétes álláspontot képviselnek, és inkább támadják ezt az intézkedést, mintsem támogatnák. Hankó kijelentette, hogy a támogatottság erősödésével egyértelműbbé válik: Brüsszel nem a kormánnyal, hanem a magyar emberekkel vitázik.
A kormány programja a fiatalok életkezdésének támogatására is kiterjed, például a munkáshitel programmal. A miniszter szerint fontos fejlesztési terület a kollégiumok korszerűsítése és bővítése Budapesten, valamint a vidéki egyetemi városokban, hiszen ez alapvető feltétele a fiatalok lehetőségeinek bővítéséhez.
A gazdasági növekedés érdekében a kormány a magyar kis- és középvállalkozások (kkv) támogatására helyezi a hangsúlyt. A miniszter szerint a kkv-k versenyképességének növelése érdekében nem csupán tőkejuttatással, hanem innovációs lehetőségekkel is segíteni kívánják a hazai vállalatokat, hogy a magyar gazdaság stabil fejlődést biztosítson a jövőben is.