Hivatalosan is elkezdődött a Farkaserdő védetté nyilvánítása a Fővárosi Önkormányzatnál
A hírt Déri Tibor jelentette be Facebook oldalán.
Ahogy korábban is beszámoltam, a főjegyzőnél indítványoztuk a Farkaserdő helyi védettségű területté nyilvánítását, melyhez Újpest Önkormányzata mellékelt egy szakértői anyagot is, ami alapján mi úgy ítéljük meg, hogy érdemes a mi kis erdőnk e védettségre. – írja a polgármester.
A Fővárosi Önkormányzat is úgy gondolja, hogy fontos e terület magasabb szintű védelme, így a folyamat hivatalosan is elindult. A védetté nyilvánítás aktuális állapotáról pedig a főpolgármester fog beszámolni a Fővárosi Közgyűlés Klímavédelmi, Közlekedési és Városfejlesztési Bizottsága előtt. – zárja sorait Déri Tibor.




