
Déri Tibor: Még egyet léptünk a Farkas-erdő megóvásáért!
Tüttő Kata főpolgármester-helyettes asszonnyal egyeztettem, és megtörtént a lehatárolás a különböző védett természeti értékek mentén. Célunk az volt, hogy a kedvelt és látogatott erdőrészt ugyanúgy használhassák az itt élők, mint eddig. Sőt: azt akarjuk, hogy az erdő pihenő- és természetvédelmi funkciói folyamatosan javuljanak. – kezdi bejegyzését Facebookon Déri Tibor.
Az erdőnek van olyan része, ami a Pilisi Parkerdő Zrt.-hez tartozik. Azokon a részeken nincs semmilyen önkormányzati hatáskör, de természetesen minden fél tudomásul veszi a közös érdeket. A fővárosi részen ugyanakkor kezdetét veheti az értékesebb faállomány telepítése is. Itt egyébként a lápos területen gazdag madár- és növényvilágot figyeltek meg a felmérés alkalmával, ez tehát mindenképpen egy védelemre javasolt természeti kincsünk. – részletezi a polgármester.
Megyünk tehát tovább, hogy az erdőnk mihamarabb védett legyen, és senkinek a fejében ne fordulhasson meg, hogy beépíti! – zárja sorait Déri.