Erős hidegfront érkezik, jelentős lehűlésre kell számítani
Az éjszaka során erős, gyors mozgású hidegfront érkezik északnyugat felől, amely péntekre több mint 10 Celsius-fokos hőmérséklet-csökkenést hoz – közölte a HungaroMet Zrt. Facebook-oldalán csütörtökön. Az előrejelzés szerint a front erős, több helyen viharos széllel érkezik, a széllökések sebessége helyenként meghaladhatja a 70 km/órát. Emiatt több vármegyére is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
A hidegfront átvonulását záporok és zivatarok kísérhetik, egy-egy helyen dörgés is előfordulhat. A hőmérséklet gyors zuhanása közben az esőt havas eső, majd havazás válthatja fel, ami átmenetileg kifehéredő tájat is eredményezhet. Azonban a csapadék a halmazállapot-váltás után fokozatosan gyengülni fog, majd eláll.
Pénteken a keleti országrészben reggel még 7-8 fok körüli hőmérséklet várható, de itt is gyors lehűlés következik be. Az előrejelzés szerint a hidegfront visszaállítja az időjárást a szokásos novemberi szintre, szombatra virradóan országszerte ismét fagypont alá csökken a hőmérséklet.