Kovács Zoltán szerint támadás érte a magyar szuverenitást az uniós csúcson

Európai Unió politika

Kovács Zoltán, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára a Kossuth rádióban arról beszélt, hogy az Európai Unió csúcstalálkozóján a magyar szuverenitás került támadás alá. Az államtitkár szerint a csütörtökön kezdődött eseményen Orbán Viktor miniszterelnök a magyar soros elnökség programjáról és egy versenyképességi paktumról szeretett volna egyeztetni, de végül a magyar kormány politikája került célkeresztbe.

Brüsszel újabb belpolitikai kérdésekbe avatkozik

Kovács elmondta, hogy Brüsszel egyre több területen próbál beavatkozni Magyarország belpolitikájába, példaként említve a korábbi konfliktusokat a migrációs és népesedéspolitika, valamint a rezsicsökkentés kapcsán. Most azonban az adópolitika került napirendre, amivel újabb vitákra lehet számítani az unió és a magyar kormány között.

Magyarország álláspontja a gazdasági problémákról

A magyar kormány következetesen képviseli azt az álláspontot, hogy a gazdasági problémák megoldása során nem a lakosságra kell hárítani a terheket. Kovács Zoltán kiemelte: azoknak is részt kell vállalniuk a megoldásban, akik a problémák kialakulásában részt vettek, vagy azok haszonélvezői voltak.

Vita a migráció kezeléséről

A csúcson a migráció is napirendre került. Kovács Zoltán szerint az unió tíz éve nem talál megfelelő megoldást a bevándorlási problémákra. Míg Lengyelország támogatást kapott a menedékjogi kérelmek elbírálásának felfüggesztésére, Magyarország korábbi javaslatait falakba ütközés fogadta. Az államtitkár szerint szükség van a migrációs paktum felülvizsgálatára, mivel egyre többen emelik fel szavukat ellene.

Kritika Ukrajna győzelmi tervéről

Kovács Zoltán az ukrán elnök győzelmi tervét kommunikációs trükknek nevezte, hangsúlyozva, hogy Ukrajna nem áll győzelemre az orosz-ukrán háborúban. Szerinte Európának nincs világos terve a békére, és egy tartós megoldáshoz mielőbbi tűzszünetre és béketárgyalásokra lenne szükség. A magyar kormány békepárti álláspontját képviselve Kovács úgy látja, hogy a háború folytatása nem vezet tartós és fenntartható békéhez.

Az uniós csúcson zajló viták ismét felszínre hozták a magyar és uniós álláspontok közötti különbségeket, miközben a magyar kormány továbbra is kitart a szuverenitás és a nemzeti érdekek védelme mellett.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük