Több milliós sérelemdíjat fizet a TV2 a Jobbik egykori országgyűlési képviselőjének

bíróság

A Fővárosi Ítélőtábla jogerős bírósági ítélete arra kötelezte a TV2-t, hogy a Tények című műsorban sorozatosan elhangzott valótlan állítások miatt fizessen meg 4 millió forint sérelemdíjat Staudt Gábornak, a Jobbik volt országgyűlési képviselőjének.

Staudt Gábor a Fővárosi Ítélőtábla ítéletéről közleményben értesítette a sajtót hétfőn. A Media1-hez is eljuttatott közlemény szerint a Jobbik volt politikusa azután perelte be a TV2 Tények című hírműsorát, hogy ott többször valótlanságokat állítottak róla. A csatornát elmarasztaló elsőfokú ítélet után a Fővárosi Ítélőtábla nemrég hozta meg az ezt megerősítő jogerős döntést.

A bíróság megállapította, hogy a TV2 megsértette a felperes jóhírnevét azzal, hogy a „Tények Extra” című műsorának 2018. december 18-án 01:05-kor, „Tények” című műsorának 2018. december 19-én, 2019. január 7-én és január 14-én 18:00-kor sugárzott adásaiban valótlanul híresztelte a felperesről, hogy tagja volt egy nemesfémekkel kereskedő, és a lengyel államnak milliárdos kárt okozó bűnszervezetnek.

A TV2-nek a jelentős perköltségen kívül meg kell fizetnie a felperes számára 4 millió forint sérelemdíjat, illetve annak kamatait 2019-ig visszamenőleg.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük