Több mint kétezer pedagógus mondott fel eddig a státusztörvény miatt

Több mint kétezren már be is adták a felmondásukat az utóbbi hónapokban a státusztörvény miatt – írja a Népszava. A lapnak nyilatkozó Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke szerint sokan tanév közben fogják elhagyni a pályát, és kétséges, hogy őket hogyan pótolják. Úgy véli, a kormány a nyugdíjas tanárok visszahívásával igyekszik majd „elkenni” a munkaerőhiányt. A státusztörvényt július 4-én fogadta el […]

Olvass tovább

A pedagógusok közalkalmazotti jogviszonyát is megszüntetné a kormány

Megszüntetné a kormány a tanárok közalkalmazotti jogviszonyát, és elvennék a tantestületek jogainak egy részét – ez szerepel a köznevelési törvény új tervezetében, amelyet most bocsátott társadalmi vitára a Belügyminisztérium. A szakszervezetek szerint a tanároknak, a diákoknak, de még a szülőknek is rosszabb lesz, ha a tervezetet elfogadják. A minisztériumtól az RTL Híradó kérdésére azt írták: […]

Olvass tovább