Vitézy Dávid: Indulok a főpolgármester-választáson
Döntöttem: indulok a főpolgármester-választáson – jelentette be Vitézy Dávid kedd reggel Facebook-oldalán. Bejelentésében többek közt arról beszélt, hogy Budapest a világ legszebb városa, ám szerinte a mindennapokban „nem a képeslapokról ismert belvárosban élünk”, és ha elhagyjuk a Budai Vár és a Lánchíd környékét, öt súlyos problémával nézünk szembe, melyek a következők:
- nincs elég megfizethető lakás és drága az albérlet,
- nem elég jó a közösségi közlekedés a külső kerületekből és az agglomerációból,
- az egészségügyi ellátás színvonala romlik,
- a közterek nem elég „otthonosak”, nincs elég zöld és sétálóutca, illetve
- a körúton túli Budapestet magára hagyták, minden fejlesztési forrás a belvárosba jut.





3 thoughts on “Vitézy Dávid: Indulok a főpolgármester-választáson”