Vitézy Dávid: Indulok a főpolgármester-választáson

közélet

Döntöttem: indulok a főpolgármester-választáson – jelentette be Vitézy Dávid kedd reggel Facebook-oldalán. Bejelentésében többek közt arról beszélt, hogy Budapest a világ legszebb városa, ám szerinte a mindennapokban „nem a képeslapokról ismert belvárosban élünk”, és ha elhagyjuk a Budai Vár és a Lánchíd környékét, öt súlyos problémával nézünk szembe, melyek a következők:

  • nincs elég megfizethető lakás és drága az albérlet,
  • nem elég jó a közösségi közlekedés a külső kerületekből és az agglomerációból,
  • az egészségügyi ellátás színvonala romlik,
  • a közterek nem elég „otthonosak”, nincs elég zöld és sétálóutca, illetve
  • a körúton túli Budapestet magára hagyták, minden fejlesztési forrás a belvárosba jut.

Címke:

3 thoughts on “Vitézy Dávid: Indulok a főpolgármester-választáson

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük