Hernádi Zsolt keményen bírálta a kormány gazdaságpolitikáját

gazdaság

Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója, kritikusan értékelte a magyar kormány gazdaságpolitikáját az MCC Feszt nagyszínpadán tartott beszédében. Szerinte a magyar gazdaságpolitika diszfunkcionálisan működik, ami súlyos következményekkel járhat a beruházásokra és a gazdaság egészére nézve.

„Nem biztos, hogy ez kellő súllyal van meg a döntéshozók fejében. A különadók és a szabályozói bizonytalanság miatt a beruházások csökkenését fogjuk látni” – mondta Hernádi. Hangsúlyozta, hogy a beruházók számára az egyik legfontosabb tényező a szabályozói kiszámíthatóság. Bár az elmúlt négy évben számos váratlan esemény történt, nem mindegy, hogy ezek után milyen intézkedéseket hozunk, és meddig hivatkozunk ezekre az eseményekre – tette hozzá.

Hernádi szerint a jelenlegi gazdaságpolitika inkább a „lukfoltozásról” szól, mintsem a hosszú távú tervezésről. „Egy vállalkozó, cégvezető nem tudja korlátlanul növelni a bevételeit, mint a kormány egy adóemeléssel” – jegyezte meg.

Nyílt kritika a kormánynak

Rónai Egon kérdésére válaszolva, hogy miért meri nyilvánosan kritizálni a kormányt, Hernádi elmondta, hogy már nemcsak a Molról, hanem az egész tágabb gazdaság- és iparpolitikáról van szó. Ezen kritikákat már személyesen is megosztotta Orbán Viktor miniszterelnökkel és Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszterrel.

„Higgyék el, amíg mi nem szólalunk fel, addig nem kell aggódni. Ha megint bejönne egy árstop, abból hamarabb lenne üzemanyaghiány, mint ebből” – utalt Hernádi az olaj Ukrajnán keresztüli érkezésére. Ez a vélemény egybevág az Európai Bizottság álláspontjával is.

Nem új keletű kritika

Hernádi Zsolt nem először bírálja a magyar gazdaságpolitikát. Korábban is kifejezte aggodalmait a különadókkal és a szabályozói bizonytalansággal kapcsolatban, amelyek szerinte hátráltatják a gazdasági növekedést és a beruházásokat.

A Mol vezérének kritikái egyre nagyobb visszhangot keltenek a gazdasági élet szereplői körében, akik hasonló problémákkal küzdenek. Hernádi nyilatkozatai rámutatnak arra, hogy a magyar gazdaságpolitika sürgős reformokra szorul annak érdekében, hogy a befektetői bizalom helyreálljon és a gazdaság fenntartható növekedési pályára álljon.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük