Egyre nagyobb a pánik a tőzsdén, zuhan az OTP, gyengül a forint

Az európai tőzsdeindexek a hétfői nyitáskor folytatták a múlt csütörtökön kezdődött zuhanásukat. Pénteken a főbb európai indexek négy-öt százalékkal estek. 
 Az amerikai vámemelésekkel beindított kereskedelmi háború felerősítette a globális recesszióval kapcsolatos befektetői aggodalmakat. 
 Mint ismert, az Egyesült Államok minden országra kiterjedő vámokat vetett ki, Kína az amerikai árukra kivetett vámokkal válaszolt, és várhatóan […]

Olvass tovább

Éves szinten 13,6 százalékkal esett a BUX 2022-ben

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 43 793,76 ponton zárta az évet pénteken, az index 6926,95 ponttal, 13,6 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest.  A vezető részvények 2022-ben a Mol kivételével gyengültek, a legnagyobb mértékű értékvesztést az OTP szenvedte el. A bankpapír az év utolsó kereskedési napján 10 110 forintot ért, miközben a 2021-es […]

Olvass tovább