Hétfőn négy hétre bezár a Keleti pályaudvar – átszervezik a budapesti vasúti közlekedést

Közlekedés

Hétfőtől megkezdődik a Keleti pályaudvar teljes körű felújítása, amelyet a MÁV-csoport az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezett. A munkálatok négy hétig tartanak, és jelentős változásokat hoznak a fővárosi és országos vonatközlekedésben.

Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója szerint az elmúlt évtizedekben éppen a karbantartásoknál halmozódott fel a legtöbb elmaradás, ami a vasúti pálya állapotának romlásához, lassújelekhez és megbízhatatlan közlekedéshez vezetett. Most azonban nem egyszerű javítások zajlanak, hanem korszerű felújítás: kritikus infrastruktúra-elemeket cserélnek ki, hogy a jövőben gyorsabb, biztonságosabb és kiszámíthatóbb legyen a vasúti közlekedés.

A felújítás ideje alatt a távolsági vonatok más fővárosi állomásokra érkeznek. A Nyugati pályaudvar, Budapest-Kelenföld és Kőbánya-Kispest lesznek a fő végállomások, így biztosítva a csatlakozást a metróhálózatra. Ez érinti többek között a győri, pécsi, hatvani-miskolci és újszászi-békéscsabai járatokat is.

Az elővárosi közlekedésben is változás lesz: a hatvani és újszászi vonal járatai rövidebb útvonalon, Kőbánya felsőig közlekednek. Innen új átszállási lehetőséget alakítottak ki, ahonnan csúcsidőben percenként indulnak MÁV-buszok a Puskás Ferenc Stadionhoz, valamint a 37-es villamoscsalád sűrített menetrenddel, négypercenként viszi az utasokat a Blaha Lujza tér felé.

A MÁV arra kéri az utazókat, hogy a megszokások helyett minden indulás előtt tájékozódjanak a változásokról, hiszen a következő négy hétben a budapesti vasúti közlekedés jelentősen átalakul.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük