Felújítás után sikerült tönkretenni a 400 milliós városligeti pavilont
A bódéváros helyén született, a Liget-projekt szimbólumának szánt pavilonok egyikét márciusban bontották vissza, még több embert vonzó fejlesztést ígérve.
A Városliget fejlesztését célzó kormányprojekt egy korai lépéseként 2017-ben három apró pavilon született az Állatkerti körút mentén, amikben a tervek szerint üzleteket helyeztek volna el.
A Liget megújulásának szimbólumaként
bemutatott pavilonok azonban nem váltak hirtelen sikeressé, így azok 313 millió forintos építési költségét az üzemeltetési jogot egy rejtélyes tenderben elnyerő, „igényesebb belsőépítészeti kialakításra” vágyó Wo Europe Kft. kérésére további 60 millióval fejelték meg.
Hiába, hiszen a helyiségek több alkalommal így is hónapokon át zárva tartottak, de az esetleg nyitva tartó ajtók mögött sem volt túl sok öröm: a négyezer forintos bögrék és húszezres rongybabák közt lassan újra feltűntek a bódévárosból már jól ismert áruk – a lufik és a csokiszeletek.
Az új üzemeltető 2019-es érkezése sem oldotta meg a helyzetet, sőt a múltat megidézni vágyó épületek – melyek formáját a Pesti Vigadót is megálmodó Feszl Frigyes 1860-ban született terveinek igen szerencsétlenül modernizált változata adta – közül 2020 márciusában kettő is zárva tartott, a harmadikba pedig belebontottak.
Nézzétek mit gányoltak az egyik Feszl-pavilonból. Emlékeztek, hogy adták el anno ezeket az építményeket? A Liget-projekt zászlóshajója, ékszerdoboz, visszaadja az Állatkerti körút pompáját. Két év alatt ez lett a pompából. Egy pultos kocsma elképesztő kivitelben. Gyorgyevics Benedek 2017-ben azt nyilatkozta: „Ez a kicsi, de szimbolikus beruházás mutatja, hogy milyen minőségben képzeljük el az egész park rekonstrukcióját.” Erre csak annyit mondhatunk, kösz, de inkább ne nyúljatok semmihez! – írta bejegyzésében a Városliget Facebook-csoport.
Összeállította: Újpesti Hírmondó