A DK felszólította a Katasztrófavédelmet, hogy kezdjék meg a szúnyogirtást Budapesten is!

Budapest

A katasztrófavédelem kezdje meg a szúnyoggyérítést Budapesten is! – szólított fel Szaniszló Sándor, a DK fővárosi frakcióvezetője a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt tartott sajtótájékoztatón.

A XVIII. kerület polgármestere emlékeztetett: a klímavészhelyzet miatt „előrejött” a szúnyogszezon Magyarországon is, a fővárosban ez a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság feladata. Ezt a munkát azonban az utóbbi években – mint mondta – „vagy hiányosan végzik, vagy el sem végzik”. 

Hozzátette: a DK fővárosi frakciója ezért szerdán felhívással fordul az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósághoz, hogy kezdjék el a szúnyoggyérítést Budapesten. Jelezte: május 1-jén tömegrendezvények, családi napok lesznek a fővárosban, és „a budapestiek is megérdemlik, amit a turisztikailag kiemelt helyek”, vagyis, hogy szúnyogmentes legyen a nagyrendezvények helyszíne. Felidézte, hogy tavaly két kerületből sem lehetett önkéntes véradásra jelentkezni, mert tigrisszúnyogokat észleltek. 

Szaniszló Sándor jelezte: a kutyák szívférgessége is olyan szempont, ami miatt mielőbb el kell rendelni a szúnyoggyérítést. Szavai szerint akár már minden ötödik háziállat veszélyben lehet, ez Budapesten 40-50 ezer állatot érint. 

Bősz Anett, a DK által delegált, humán területért felelős főpolgármester-helyettes elmondta: a szociáldemokraták és zöldek szövetsége az energiaválság és a koronavírus-járvány idején is megmutatta, miként kell szolgálni a polgárok érdekeit. Mint mondta, a szerdai közgyűlésen, illetve az azt megelőző bizottsági üléseken több olyan ügy is napirenden volt, illetve lesz, amelyre büszkék lehetnek, és felfedezhető benne az, ahogyan a szociáldemokraták és zöldek „felfogják a haza szolgálatát”, és amelynek megvalósítására vállalkoznának Dobrev Klára, a DK árnyékminiszterelnökének kormányán keresztül. 

Példaként említette a hátrányos helyzetű diákok számára létrehozott Trambulin ösztöndíjat, amely – szavai szerint – fékezni tudja a folyamatot, hogy a társadalmi hátrány tanulási hátránnyá váljon, ehhez mentorprogramot is létrehoztak. 

Elmondta: a közgyűlésen döntenek a közösségi költségvetésből megvalósítandó, közös gyerek-nyugdíjas napköziről. A főpolgármester-helyettes jelezte: a programot meghosszabbítják, mert arra igény van, nemcsak a fővárosi fenntartású intézményekben, hanem a kerületi fenntartásúakban is. 

Bősz Anett elmondta: a kulturális intézmények beszámolói is azt mutatják, hogy a kormány által teremtett, rendkívül szorult költségvetési helyzetben „igenis tudtak előre menni” és a főváros színes szociális és kulturális palettát tud működtetni.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük