Trippon Norbert: a kormány pénzügyi fegyverekkel támadt rá Újpestre

Budapest gazdaság önkormányzat pénz

Trippon Norbert, Újpest költségvetésért, városüzemeltetésért és projektmenedzsmentért felelős alpolgármestere szombat délelőtti posztjában húzta meg a párhuzamot Barack Obama, az USA volt elnökének memoárja és a jelenlegi kormány-önkormányzatok közötti feszültség közé.

Mint írja: “Obama valóban érdekes és nagyszerű könyvében olvasott gondolatokot különösen időszerűnek érzem most Újpesten is. Hiszen a kormányzati intézkedések miatt milliárdok estek és esnek ki városunk költségvetéséből, veszélybe sodorva ezzel az alapvető közszolgáltatásaink minőségi ellátását és Újpest hosszú távú megmaradását is. Számos kérdésre egyre gyakrabban a nincs, vagy a kevesebb pénz jut rá a válasz.

Trippon Norbert hozzátette, “nem túlzás állítani, hogy pénzügyi háborúban állunk a kormánnyal, aki pénzügyi fegyverekkel támadt rá Újpestre és más önkormányzatokra is. De nem adhatjuk fel városunk önállóságát, minden eszközünkkel küzdenünk kell megmaradásáért” – zárja gondolatait az alpolgármester.

Címke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.