13 év után vesztett az Újpest

sport Újpest

A Diósgyőr 2-0-ra nyert az Újpest vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának szombati játéknapján. Ezzel 13 év után nyert az Újpest vendégeként a DVTK.

OTP Bank Liga, 13. forduló:

Újpest FC-Diósgyőri VTK 0-2 (0-2)

Illovszky Rudolf Stadion, 2496 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Márkvárt (23.), Tabakovic (32.)
sárga lap: Pauljevic (20.), illetve Vági (30.)

Újpest:
Banai – Pauljevic, Heris, Litauszki, Burekovic – Sankovic – Onovo (Szakály P., 63.), Nwobodo, Zsótér (Bjarnason, 63.), Simon (Koszta, a szünetben) – Feczesin

DVTK:
Danilovic – Sesztakov, Polgár, Tamás M., Vági – Márkvárt, Iszlai – Hasani, Rui Pedro (Korbély, 82.), Prosser (Bacsa, 90.) – Tabakovic

Jó iramban kezdtek a csapatok, de kapuk elé már nem értek fel a támadások egyik oldalon sem. Végül a valamivel ötletesebb és pontosabb diósgyőriek szerezték meg a vezetést a 23. percben: Tabakovic fejesét Banai még hárította, a kipattanót azonban Márkvárt közelről az újpesti kapuba helyezte.

A gól után azonnal mezőnyfölényt harcolt ki az Újpest, de hiába alakított ki több helyzetet, a 32. percben egy kontra végén megduplázta előnyét a vendégcsapat: Tabakovic 18 méterről lőtte ki a jobb alsót.

Nebojša Vignjević:

– Semmiképpen nem számítottam ilyen mérkőzésre, csalódás számomra az eredmény. Enerváltan kezdtünk, a motiváció sem volt rendben, intő jel lehetett, hogy a bajnoki szünetben a A Vasas elleni felkészülési mérkőzésen is sok gólt kaptunk. Ma a fejekben dőlt el minden, mert nem 20-30 perc játék után fáradtunk el. Az elején mintha néhány játékos nem érkezett volna meg a találkozóra, és a második félidőben sem változott semmi.
Két könnyű gólt kaptunk, és ezután a DVTK több teret adott nekünk, de ezen kívül más nem történt, hiányzott részünkről a fegyelmezett játék. Nem értem, miért nem mentek előre a játékosok, talán könnyebben vették, met az ellenfélből hiányoztak néhányan.
Ki lehet kapni, de nem így, ma egyáltalán nem azt nyújtottuk, amit az elmúlt hetekben megszokhattak tőlünk.
A DVTK megérdemelte a győzelmet, mert jobban akarták azt, valamint okosabban, fegyelmezettebben játszottak.

Pacsi Bálint (Feczkó Tamás eltiltása miatt):

– Mindenekelőtt el kell mondanom, hogy ezúttal is Feczkó Tamás vezetőedző készítette fel a csapatot, ő találta ki a stábbal a nyerő taktikát, én csak a mérkőzésen irányítottam a kispadról.
Dejan Karan eltiltása és Dušan Brković sérülése után tíz napunk maradt, hogy felépítsük a négy védőből és két középpályásból álló hatos védekező blokkot. Sokat foglalkoztunk ezzel a feladattal, és a játékosok is rengeteg energiát tettek a feladatba. Boldog vagyok, hogy meg lett az eredménye.
Tudtuk, hogy az újpestiek jól lövik be a szélről a labdákat, viszont mi jól lezártuk a széleket a szélsőkkel, a védők pedig középen maradtak. Ezért középen átlövésekkel próbálkoztak, de azt is blokkoltuk, ha kellett, még Tabakovićot is visszahúztuk.
Örülök, hogy működtek az elképzelések, az első félidőben a két gól mellett több helyzetet is kialakítottunk, igaz, az Újpest nagyon benyomott minket a kapu elé a második játékrészben. Igazi csapatként győztünk ma!

Forrás: MTI, M4, Médiaklikk, Fotó: M4, MTI, Insfosport